Wpis

środa, 26 grudnia 2012

Mój zleceniodawca

Znalazłem zleceniobiorcę na moje usługi. Usługa obejmowała montaż urządzeń GSM, DSC, UMTS na masztach telefonii przenośnej. Określona usługa za określoną kwotę. Jednak okazało się się że to co przedstawił zlecenodawca znacznie odbiegało od zakresu który był zakontraktowany. Nie byl jednak możliwości uzgodnienia tej kwesti bo praca była w innym wojewódstwie i trzeba było działać. I tak to spędziłem prawie dwa miesiące w delegacji wykonując prace wysokościowe związane z elektronką oraz elektryką. Na początku bałem się wysokości ale później nawet to polubiłem. Nosi to nazwę alpinistyka przemysłowa. Nauczyłem się się co to jest lina, bloczek, upsząż, oraz że zanim się z czegoś wypniesz to musisz się przypiąć. Ogónie mówiąc praca z nutką adrelaniny. 

To co wykonywałem okazało się bardzo czasochłonne więc pracowałem ponad 12 godzin na dobę a czasami nawet po 17 godzin na dobę. Potem godzinny dojazd do miejsca noclegu i parę godzin snu. Niby zleceniodaca wywiązał się z zapłatą za robotę ale udało mu sie ukryć że praca będzie w delegacji i że jest jej tyle że nie wyrobię się z jej wykonaniem w terminie. Ale byłem twardy i przy grubo minusowej temperaturze i wczesnej nocy, kwitłem na wieżach  do późnych godzin nocnych. Gwaranuję że 50m nad ziemią w owartej przestrzeni temperatura po paru godzinach pracy mrozi krew w żyłach. 

Przy rozliczeniu nie zostało to uwzględnione jak i większość wykonanych prac pochodnych. Wyszło mniej niż niż praca za ochroniaża w hipermarkecie. Czyli poniżej 6zł/h.

Uważajcie mali przedsiębiorcy. Pasożyty kapitałowe są cwane. Napierw umowa i to umowa konktretna a później realizajcja. To pośrednicy którzy nic nie robą są naszymi krwiopijcami.

Z reguły jak umowa jest po ich stronie to chętnie ją podpisują bo za nimi stoi ze 40 paragrafów małym druczkiem. Jak zrobicie swoją z trzema punktami to nie podpiszą bo się boją że nie będą mogli nas wycyckać z kasy i odpowiedzialości.  

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
gizmoluku
Czas publikacji:
środa, 26 grudnia 2012 01:10

Polecane wpisy